TAKİP ET

NEDEN MARMARA KULE

Çünkü Marmara Kule’den her yer 1 adım!

Çünkü Marmara Kule Kartal’ın en avantajlı lokasyonunda!

Projemizi günde 100 binden fazla aracın geçtiği E5 üzerinde, kesintisiz bir cephe ile, metro-otobüs hatları aktarma istasyonu ve otoyolların kavşak noktasında tasarladık.

İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan bu en önemli iş – yaşam aksı üzerinde inşa ettiğimiz Marmara Kule’ye, özel aracınız veya toplu taşıma ile E5’den direk ulaşabilirsiniz.


NEDEN KONUT, HOME OFİSLER – OFİSLER

38.270 m2 toplam inşaat alanımızda, 195 adet 1+1 ve 51 adet 3+1 olmak üzere, home office veya office olarak kullanabileceğiniz 72m² ile 167m² arasında toplam 246 bağımsız bölümümüz bulunuyor.
Ayrıca projemize en büyük değeri katacak, yaklaşık 4000 m2’lik alanda 2 adet, 3 kata yayılmış, bölgenin göz bebeği olacak ticari alanlar inşa ediyoruz. Projenin Adalar tarafına bakan bölümünde, içinde sosyal tesisinde bulunduğu yaklaşık 2500 m2’lik 4 kata yayılmış bir ticari alanımız daha mevcut.
Yoğun tempo iş hayatı ile huzurlu bir sosyal hayatı birleştirmenin en akıllı yolu, İstanbul trafiğine girmeden yaşamı sürdürmekten geçiyor. Marmara Kule’de çalışabilir, sosyal tesiste vakit geçirebilir, her ihtiyacınızı karşılayabilir ve hayatınızı burada keyifle sürdürebilirsiniz.
Kartal’ın en avantajlı lokasyonun da tasarladığımız Marmara Kule, metro-otobüs hatları aktarma istasyonu ve otoyolların kavşak noktasında. Marmara Kule, Soğanlık Metro istasyonunun hemen yanı başında.


KEYİFLİ BİR PROJE VE ÇOK ÖZEL TERAS KATI

Kartal’ın en güzel konumunda, E5’in deniz tarafında, en yüksek kotta inşa ettiğimiz projemizde, 246 bağımsız bölümün büyük bir çoğunluğu Marmara ve Prens Adaları’nın nefes kesen manzarasına sahipken, diğer bağımsız bölümlerimizde E5 Karayolu üzerinden Aydos Ormanı’nın muhteşem yeşiline hakim.

Ayrıca 1+1’lerimizin bulunduğu çok özel teras katındaki bağımsız bölümlerimizin adından da anlaşılacağı gibi, çok özel terasları bulunuyor.


ÇAĞDAŞ YAŞAMA UYGUN 1+1’LER

Marmara Kule’de 72 – 86 m2 arasıda home office ayrıcalığına sahip, 195 adet 1+1 inşa ediyoruz. Güney cephesindeki bu 1+1’lerin muhteşem Prens Adaları ve deniz manzarası nefes kesiyor. Kuzey cephesinde, E5 Karayolu üzerinden, daha çok iş office için uygun planlanan 1+1’ler, Aydos Ormanı yeşiline bakıyor.


FERAH ÇALIŞMA ALANLARI 3+1’LER

Çünkü Marmara Kule’nin sosyal tesisini Aralar tarafında yer alan ticari alanlarımızın içinde projelendiriyoruz.
Yaklaşık 2,500 m2 olarak, 4 kat üzerinde tasarladığımız bu ticari alanlarımızın içindeki sosyal aktivite alanlarımızı, sağlıklı bir yaşamın tüm gereksinimlerini yerine getirebilmeniz için size sunuyoruz.
Fitnes center, soyunma odaları ve dinlenme alanları sağlıklı bir güne merhaba demeniz veya günün yorgunluğunu atabilmeniz için ofisinizden bir asansör uzaklıkta.


MARMARA KULE’DE HAYAT NEDEN KEYİFLİ

Çünkü Marmara Kule’de iş hayatı, sağlıklı yaşam, sosyal hayat, hepsi bir arada!

Marmara Kule’de ticari alanlarda yer alacak restaurant ve cafeleri, size Marmara Kule’de yaşıyor olmanın ayrıcalıklarını hissettirmek, hayatınızı kolaylaştırmak için tasarladık.

Gün içindeki atıştırmalıklarınızdan akşam iş yemeklerine kadar hoş vakit geçirebileceğiniz bu mekanlarda edineceğiniz dostluklar, kazanacağınız değerler neşenizi hep yüksek tutacak.

Muhteşem Prens Adaları ve Marmara Denizi manzarası da Marmara Kule’yi çok daha keyifli bir yaşam alanına dönüştürüyor.


NEDEN MARMARA KULE’DE SAĞLIĞIM VE SPORUM MÜKEMMEL

Çünkü Kartal’ın en kapsamlı sosyal tesisini Marmara Kule’de projelendiriyoruz.

“Yaklaşık 1200 m2 olarak 3 kat üzerinde tasarladığımız sosyal
aktivite alanlarımızı sağlıklı bir yaşamın tüm gereksinimlerini yerine getirebilmeniz için size
sunuyoruz.

 


MARMARA KULE’DE HAYAT NEDEN KONFORLU

Çünkü Marmara Kule’de yaşam için tüm hizmetler 1 telefonla kapınızda!

Marmara Kule’de concierge, temizlik, araç yıkama, kuru temizleme ve mini market gibi verilecek olan tüm hizmetler hayatınızı çok kolaylaştıracak, size büyük vakit kazandıracak.

Ayrıca projemizde asansörlerden direk ulaşabileceğiniz 300 adet kapalı araç otoparkı, her bağımsız bölümün 1 araçlık, bağımsız bölüme tahsis edilmiş bir otopark alanı ve 51 araçlık misafir otoparkı bulunuyor.

En geniş araçların bile rahatça dönebileceği şekilde 6 metre olan otopark yol genişliğinin yanı sıra, otoparklarda kısa süreli park alanı, motorsiklet park alanı, alışveriş sepetleri park alanları ve şoför odası bulunuyor.

Yine otopark katlarında her bağımsız bölüm için, kafes sistemi ile tasarlanmış depo alanlarını fazla yükünüzü kaldırmak için size özel inşa ediyoruz.


YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRAN DETAYLAR MARMARA KULE’DE

Sizlere daha ferah alanlar yaratmak için Marmara Kule’de kiriş kullanımına gerek duymayan bir inşaat sistemi uyguluyoruz. Dolayısı ile opsiyonel tasarıma uygun olan 76m2 – 167m2 arasındaki bağımsız bölümleri istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz.

Projemizde 3 adet hızlı, 10 kişilik yolcu asansörü ve 1 adet aynı niteliklerde korunumlu itfaiye ve sedye taşımaya uygun asansör olmak üzere, sizi katlara çıkarken hiç bekletmeyecek, toplam 4 büyük asansör bulunuyor.

Sessiz borular kullandığımız bu projemizde, duvarlarda ses ve ısı izolasyonunu en iyi şekilde kullanarak, komşu dairelerde oluşabilecek tüm seslere karşı önlemlerimizi aldık.

Bahçeleri suladığımız yağmur suyu toplama sistemimiz yıllar içinde size ciddi ekonomik katkı sağlıyor.

Tüm binada 30 metre ara ile konumlandırılan yangın dolapları ve A2 sınıfı yangına dayanıklı malzeme ile kaplanan dış cephemiz sizi her zaman güven altında tutuyor.

Bodrum katlarda yangın esnasında çıkan duman Jet Fan sistemi ile dışarı atılıyor. Yangın kapılarımız 120 dakika yangına dayanıyor.


MARMARA KULE’YE NEDEN YATIRIM YAPMALIYIM

Marmara Kule’de ticari alanlara yapacağınız yatırım size çok kısa zamanda katlanarak geri dönecek!
Marmara Kule’de yaşayacak insanlara hayatı daha kolay ve keyifli hale getirmesi, gelişen Kartal’ın en önemli lokasyonunda çevreye hizmet verebilmesini de düşünerek, projemizde E5 Karayolu’na kesintisiz cepheli, yaklaşık 4000 m2 alanda 2 adet ticari alan tasarladık. Depo, zemin ve asma katta olan bu ticari alanların caddeye cephelerinde peyzajla bütünleşen yürüyüş yolları, oturma bölümleri ve geniş otopark alanları bulunuyor.
Ayrıca Adalar tarafında, içinde sosyal tesiside barındıran, bağımsız olarak projelendirdiğimiz 4 kattan oluşan diğer ticari alanlarda projeye dinamizm getirecek.
Her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasitede olan bu mekanlar yatırımcısını bekliyor.


KRİSTAL BİR KULE

Marmara Kule’nin arsası E-5 üzerinde metroya yakın, araç, toplu taşıma ve yaya ulaşımına çok uygun bir konumdadır. E-5 i geçen yaya köprüsü yolun iki yakasını arsanın önünde bağlamaktadır. Arsa deniz seviyesinden 80 m yukarıda olduğundan Marmara ve Adalar manzarasına hakimdir. Adliye kompleksine yakınlığı arsanın konumunun niteliğini pekiştirmektedir.

MİMARİ TASARIM
Projenin güney cephesinde salon, mutfak, yatak odaları, yani dairelerin tüm mekanları manzaraya bakmaktadır. Cephelerde tüm pencereler yere kadar cam olarak tasarlanmış, balkon kapıları ve parapetlerde de cam kullanılarak iç mekanlardan dışa bakışta görüşü kesmeyen bir düzen kurgulanmıştır. Kulenin kristal formu fonksiyonel çözümleme imkanı verirken bir yandan da E-5 üzerinde ve siluette ikonik bir imaj yaratmaktadır. Ana kule kütlesi ticari fonksiyonlu bir baza üstüne oturmakta; kademeli olarak araziye yerleşerek ortada iç avlu oluşturmakta ve sosyal-ticari tesis bloğuyla sonlanmaktadır. Sosyal-ticari tesisin formu da kule formuyla diyalog kuracak şekilde tasarlanmış, gece peyzaj içinde ışıldayan bir kristal gibi görünmesi istenmiştir. Ticari bölümün önünde mağazalar için kullanılabilir bir meydan ve açık otopark imkanı sağlanmıştır. Ticari alanlar açığa çıkan 1. bodrum katlarla bağlanabilmekte, kendilerine ait depo ve garajları bulunmaktadır. Ticari bölümün garaj ve garaj girişi rezidans girişlerinden tamamen bağımsız çözümlenmiştir. Rezidans girişi ve lobisi; kule, iç avlu, sosyal tesisi görsel ve fonksiyonel olarak bağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Giriş lobi mekanı adeta bir taç kapı gibi düşünülmüş iç avludaki süs havuzu ile etkisi kuvvetlendirilmiştir.
Sosyal-ticari tesise kuleden, giriş meydanından ve garajdan doğrudan ulaşım sağlanmıştır. Sosyal tesiste; fitness, sauna, buhar odaları ve türk hamamı ile birlikte kafe yer almaktadır. Araç ile giriş meydanına girildikten sonra sosyal-ticari tesis tarafından otoparklara rampayla girilmekte doğrudan kulenin veya sosyal-ticari tesisin sirkülasyon çekirdeklerinden binalara ulaşılmaktadır. Daire standartlarına göre tüm dairelere yetecek kadar otopark alanı mevcut olmakla birlikte, belirli sayıda misafir otoparkı da düşünülmüştür. Özel tasarlanmış aydınlatmalı çevre duvarı bahçeyi çevreleyerek binanın mimari kimliğini tamamlamaktadır. Marmara Kule kompleksinin cepheleri kat yüksekliğinde büyük cephe kaplama panelleri, aluminyum ısıcamlı doğramalar, cam parapetler ve aluminyum klima ızgara kapak modülleri ile sade bir estetikle kurgulanmıştır. Binanın ana formunun net algılanması istenmiştir. Sadelik ve yapı kalitesi çevresine göre ayırdedicilik sağlayacaktır.

STRÜKTÜR
Kolon, perde, döşeme ve temel sistemlerinde de bina formuna uygun net kristal çözümler aranmıştır. Mekanik ve elektrik tesisatlar için bodrumda, normal katlarda ve çatıda uygun mekanlar ayrılmış, klima dış üniteleri için ızgaralı cephe kimliğiyle örtüşen çözümler düşünülerek binanın teknik sistemlerinin de üst kalitede çözülmesine imkan yaratılmıştır. Marmara Kule konumuyla, Marmara ve Adalar manzarasıyla, mimari tasarımıyla, teknik kalitesiyle bölgede röper ve örnek bir yapı olacak, adını binayla aynı estetik anlayışla üstünde taşıyacaktır.

ADNAN KAZMAOĞLU
Proje Mimarı


Mesajınız başarılı bir şekilde gönderildi.

ÖN TALEP FORMU

EN UYGUN FİYAT AVANTAJINDAN FAYDALANMAK İÇİN DOLDURABİLİRSİNİZ.
BU FORMU KULLANDIĞINIZDA VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLERİN, GİZER VE YASİN IŞIK GAYRİMENKUL İNŞAAT TARAFINDAN HER TÜRLÜ PAZARLAMA FAALİYETLERİ, KAMPANYALARI, REKLAMLARI VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARI UYGULAMALARINDA KULLANILMASINA İZİN VERİYOR SAYILIRSINIZ.