TAKİP ET

NEDEN KARTAL

Çünkü Kartal, İstanbul’un yeni iş ve ofis aksında, İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı!

Çünkü Kartal, İstanbul kent planı ve planlanması adına en önemli çalışmaların yapıldığı bölge!

Kartal, “Yerinde Dönüşüm”, “Deprem Dönüşümü” ve “Kentsel Dönüşüm” uygulamaları ile hem konut, hem de ticari dönüşümün birarada yürütüldüğü İstanbul’daki tek örnek. Kartal’da 2013 yılında hizmete giren İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, bölgenin dinamiğinin değişmesinde büyük rol oynadı. Kağıthane ve Basın Express yolundan bile daha büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığı Kartal, o günden itibaren yatırımcıların gözdesi oldu.

Kartal’a en büyük primi sağlayacak Körfez Köprüsü, İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indiriyor. Şu anda körfezi 1 saat 20 dakikada dönerken, dünyanın en uzun 4’üncü asma köprüsü olan bu köprüden 6 dakikada geçebiliyorsunuz. Köprü tamamlandıktan sonra Kartal’daki sanayi alanları Yalova tarafına taşınıyor. Bölgenin hizmet sektörü ve konut alanına dönüştürülmesi, Kartal’ı çekim alanı haline getiriyor. Körfez köprüsünün Kartal’a katma değeri 2016 – 2017 yıllarında katlanarak hissedilecek.

Yapımı devam eden 3.Boğaziçi Köprüsü ve Kuzey Anadolu Otoyolu çalışmaları da Kartal’ı direkt Trakya’ya bağlıyor. Kartal’dan dünyanın en büyük Yeni İstanbul Havalimani’na bağlanmak Atatürk Havalimanı’na bağlanmak kadar çabuk olacak.

Bütün bu yapılaşma, kolay ve hızlı ulaşım Kartal’ı lojistik açıdan son derece kıymetli yapıyor.

Kartal’da çalışan yaş ortalamasının diğer bölgelere göre çok genç olması, genç enerjinin kalkınmaya katkısı, bölgeye yatırımlarıda çok hızlı çekiyor.


DOĞANIN GÜZELLİKLERİ KARTAL’DA BİRARADA

Kartal İstanbul’un Anadolu’ya açılan merkezi olma yolunda hızla yapılaşırken, aynı zamanda da hızla yeşilleniyor.

Kartal’da şu anda 147 park alanı bulunuyor ve son 5 yılda yeşil alanları 2 kat artan bölgede, önümüzdeki yıllarda bu sayının katlanarak artması planlanıyor.

Deniz, dağ ve orman gibi doğal güzelliklere sahip olan Kartal’da asırlık çam ağaçlarının bulunduğu, doğal kaynak sularının çıktığı Ayazma, Aydos Ormanı ve Atatürk Arboretum’u, yeşil Dragos tepesi ilçeye büyük bir katma değer sağlıyor. Bölgede ormanlar hariç kişi başına düşen aktif yeşil alan 6 m2.

Yürüyüş, koşu, basketbol gibi sportif faaliyetler yapılan Kartal’ın sahil şeridi kesintisiz 12 km. Ayrıca, balık avlamak ve bisiklete binmek içinde tercih edilen eşsiz bir mekan. Sahilde çok sayıda restoran, kafeterya ve çay bahçesi bulunuyor. Adalar’a karşı sonsuz bir manzaraya sahip olan, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu Kartal sahil şeridi yaşama keyif katıyor.


KARTAL’I SEVİYORUM

Kartal için yapılan çalışmalar saymakla bitmez iken, bölgenin değerini artıran birkaç bilgi yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Kablosuz internet bağlantısı Kartal Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz sunuluyor.

Kartal’da ekolojik dengenin korunması, doğal beslenme ve organik gıdaların üretiminin teşvik edilmesi sağlanıyor. Ekolojik ve organik pazar çok rağbet görüyor.

Organik atıklar kırmızı solucanlar ile gübreye dönüştürülerek, ekolojik tarım teşvik ediliyor.

Doğanın enerjisinden faydalanarak enerji verimliliğini arttıracak ve çevre kirliliğini azaltacak projeler yapılıyor. Atık yönetim planı çerçevesinde geri dönüşebilir kaynaklar toplanıp ekonomiye katılıyor.

Modern ve kaliteli bir çevreye dönüşen Kartal, insanlara yaşamak için iyi bir gelecek sunuyor.


KARTALİMEN’DEN KARTAL’A

Kartal, VI. yüzyıla kadar uzanan tarihinde Bizans İmparatorluğu, Selçuklu İmparatorluğu ve 1400 yıllarında da Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapıyordu. Bizans İmparatorluğu döneminde “Kartalimen” isminde küçük bir balıkçı köyü olarak kuruluyor. “Kartal” adını ilk defa sahilde balık avlamak için gelip buraya yerleşen “Kartelli” isminde bir balıkçıdan alıyor.

Kartal’da ilk vapur iskelesi 1857 yılında inşa ediliyor. 1873’te Haydarpaşa – Pendik banliyö hattı açılıyor. Meşrutiyetin ilanına kadar sancak olarak Üsküdar’a bağlı kalıyor. 1908’de İstanbul’a bağlanarak ilçe oluyor. 1947’de Kartal ve çevresinin sanayi bölgesi olarak belirlenmesiyle, ilçenin nüfusu ve üretimi o günden bu güne katlanarak artıyor.

Cumhuriyet döneminde ilçede kurulan fabrika ve imalathanelerde çalışan işçilerin kurdukları iskan yerleri bölgenin gelişmesine yol açıyor. Başta Maltepe Sigara Fabrikası’nın da bölgede kurulmasından gördüğümüz üzere, Kartal’ın Ankara yolu üzerinde olması, deniz ve karayoluna yakınlığı ve arazinin yerleşime elverişli olması, ilçenin hızlı sanayileşme bölgelerinden biri olarak seçilmesinde önemli oluyor. Bugün de bünyesinde belirli ölçülerde sanayi kesimini barındıran Kartal’da, ağırlıklı olarak çalışan kesim bulunuyor.


Mesajınız başarılı bir şekilde gönderildi.

ÖN TALEP FORMU

EN UYGUN FİYAT AVANTAJINDAN FAYDALANMAK İÇİN DOLDURABİLİRSİNİZ.
BU FORMU KULLANDIĞINIZDA VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLERİN, GİZER VE YASİN IŞIK GAYRİMENKUL İNŞAAT TARAFINDAN HER TÜRLÜ PAZARLAMA FAALİYETLERİ, KAMPANYALARI, REKLAMLARI VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARI UYGULAMALARINDA KULLANILMASINA İZİN VERİYOR SAYILIRSINIZ.